تاکید رهبر انقلاب نسبت به کانون‌های مساجد، نشان از اهمیت و جایگاه تربیتی این مراکز است
تاکيد رهبر انقلاب نسبت به کانون‌هاي مساجد، نشان از اهميت و جايگاه تربيتي اين مراکز است
مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد استان آذربایجان شرقی؛

تاکید رهبر انقلاب نسبت به کانون‌های مساجد، نشان از اهمیت و جایگاه تربیتی این مراکز است

هادي‌‎نيا گفت: ديدگاه انديشمندانه و راهگشاي رهبر معظم انقلاب اسلامي نسبت به کانون هاي فرهنگي هنري مساجد نشان از اهميت نقش جوانان در مساجد است.
شناسه خبر : 31049 تاریخ انتشار : ۱۹ مهر ۱۴۰۰ زمان انتشار : ۱۲:۴۵

به گزارش ستاد ارتباطات رسانه ای «فهما» از استان آذربایجان شرقی، «محمد هادی‌نیا» امروز در جمع خبرنگاران با گرامیداشت 19 مهر ماه سالروز بیانات ارزشمند مقام معظم رهبری در زمینه کانون های فرهنگی هنری مساجد، اظها داشت: رهبر انقلاب برنامه ریزی برای فعالان مسجدی با همکاری بسیج و البته با محوریت امام جماعت مسجد را مورد تاکید قرار دادند.

مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان آذربایجان شرقی با تأکید بر این‌که تحقق تمدن نوین اسلامی بدون توجه به نقش خانواده و محله و قابل دسترس ترین مرکز معنوی امکان‌پذیر نیست، خاطرنشان کرد: کانون های فرهنگی هنری مساجد نقش بسزایی در احیای کارکرد فرهنگی و تربیتی و اجتماعی  مساجد با همراهی خانواده ها در همجواری مساجد دارند.

وی با بیان این‌که دیدگاه اندیشمندانه و راهگشای رهبر معظم انقلاب اسلامی نسبت به کانون های فرهنگی هنری مساجد نشان از اهمیت نقش جوانان در فضای مسجدی دارد، گفت: امروز تمام متولیان امور مسجدی به دور از موازی‌کاری بایستی در کنار هم برای جذب حداکثری نوجوانان و جوانان  به مساجد و فعالیتهای فرهنگی هنری و اجتماعی تلاش کنند.

هادی‌نیا با اشاره به این‌که ستاد کانون های فرهنگی هنری مساجد در تعامل حداکثری با دیگر متولیان امور مساجد و نهادهای مربوطه است، گفت: در این راستا تفاهم‌نامه‌های متعددی در راستای همگرایی و کار مشترک منعقد شده که این روند در آینده نیز تداوم خواهد داشت.

مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد آذربایجان شرقی ادامه داد: اگر اعتقاد بر این است که انقلاب اسلامی ایران از مساجد آغاز شد و به پیروزی رسید و دوران دفاع مقدس با نقش آفرینی مساجد عزت‌آفرین شد، امروز نیز در گام دوم انقلاب اسلامی بایستی به احیای کارکرد حقیقی مساجد با حضور و نقش حداکثری جوانان در این نهاد دینی توجه داشت.

وی یادآور شد: طبق ارزیابی های بعمل آمده؛ در هر مسجدی که کانون فرهنگی هنری و کتابخانه دایر است؛ حضور جوانان و نوجوانان چشمگیر بوده و میانگین سنی نمازگزاران پایین است، که این امر نشان از اهمیت نقش کانون ها فرهنگی هنری در پویایی و سرزندگی فضای معنوی مساجد دارد.

وی با بیان این‌که کانون های فرهنگی هنری مساجد استان با محوریت ائمه جمعه و جماعات، مراکزی برای تحقق اهداف عالی نظام در عرصه های فرهنگی، قرآنی، دینی، هنری، اجتماعی و رسانه ای هستند؛ افزود: همزمان با 19 مهر ویژه برنامه های مختلفی نیز از سوی 1414 کانون فرهنگی هنری پیش بینی و اجرا می شود.

هادی نیا گفت: عطر افشانی و غبار روبی مزار شهدا، قرائت وصیت نامه شهدا، اجرای طرح شنبه های کتاب، پخش بیانات مقام  معظم رهبری با موضوع ۱۹ مهر در سطح کانون های مساجد، تهیه جهیزیه برای نوعروسان نیازمند، برگزاری دوره های آموزشی  مختلف مجازی ، و برگزاری مسابقات مختلف در قلب ستاد فهمای کشوری و محلی، برگزاری کلاس‌های کمک‌آموزشی برای دانش آموزان عضو کانون از جمله برنامه های پیش بینی شده است.

وی افزود: تداوم اجرای طرح سه شنبه های تکریم، رزمایش کمک مؤمنانه در مساجد، جلسات تخصصی نهج البلاغه و قرائت صحیفه سجادیه، تکریم های فعالان مسجدی، برگزاری کارگاه های آموزشی رویداد ملی فهما سه در مساجد و اجراهای مردمی گروه های سرود از دیگر برنامه های پیش بینی شده به مناسبت 19 مهر بوده است.