توزیع بسته های مهربانی به همت کانون نبی اکرم تبریز
توزيع بسته هاي مهرباني به همت کانون نبي اکرم تبريز

توزیع بسته های مهربانی به همت کانون نبی اکرم تبریز

اعضاي کانون فرهنگي هنري مسجد نبي اکرم(ص) تبريز با تهيّه وتوزيع ۱۲۵ بسته معيشتي و ذبح يک رأس گوساله هشتمين مرحله از رزمايش مواسات و همدلي را اجرا کردند.
شناسه خبر : 17579 تاریخ انتشار : ۲۳ مهر ۱۳۹۹ زمان انتشار : ۲۳:۲۷

به گزارش ستاد ارتباطات رسانه ای «فهما» از استان آذربایجان شرقی، «صالح رسولی» از توزیع ۱۲۵بسته معیشتی و ذبح قربانی یک رأس گوساله در هشتمین مرحله از رزمایش همدلی و مواسات هیئت روضة العبّاس(ع) و کانون فرهنگی هنری مسجد نبی اکرم (ص) تبریز خبر داد.

مدیرمسئول کانون فرهنگی هنری مسجد نبی اکرم (ص) تبریز گفت: با توجّه به عبارت دعای شریف شعبانیه که از خداوند می خواهیم «وارزقنی مواسات من قترت علیه من رزقک»،یعنی خدایا به من توفیق بده که نسبت به افراد کم بضاعت غم خواری و یاری گیری داشته باشم. مواسات مفهومی است که قابل بسط و گسترش می باشد و مصادیق بسیار زیادی را شامل می گردد،چرا که افراد کم بضاعت نیازمندی های مختلفی از قبیل نیازمندی های فکری و فرهنگی و هم نیازمندی های اقتصادی دارتد که باید به آنها رسیدگی شود.

رسولی افزود: برهمین اساس این روزها فعّالیّت های فعّالان کانون با محوریّت مسجد و در لبّیک گویی به فرمایشات مقام معظّم رهبری به مردم خدمت رسانی می کنند.

وی با بیان اینکه گره‏‌ گشایى و رفع نیاز از نیازمندان و برادران دینى تبدیل به یک ارزش و یک فرهنگ عمومى شود؛ افزود: در این مرحله از رزمایش همدلی ۱۲۵ بسته معیشتی و ذبح قربانی یک رأس گوساله به مناسبت اربعین حسینی از طرف خیّرین گرامی، کانون فرهنگی هنری،پایگاه مقاومت و هیئت روضة العبّاس (ع) مسجد نبی اکرم (ص) به خانواده های کم بضاعت منطقه اهدا شد.

مدیرمسئول کانون فرهنگی هنری با تصریح این مطلب که کمک به دیگران تا آنجا که ممکن می باشد به صورت پنهانی انجام شود همچنان که سیره اهل بیت نیز بر پنهان نگاه داشتن عمل های خیرخواه خود بوده است؛اظهارکرد: بسته های معیشتی شبانه در درب منازل خانواده هایی که توسّط فعّالان کانون و مسجد از قبل شناسایی شده اند،توزیع شد.

رسولی اقلام بسته های معیشتی را شامل ۱۰ کیلوگرم برنج، ۲ کیلوگرم گوشت قربانی، ۲۰ قرص نان، ۱ بسته چای، ۱ بسته شکر، ۱ عدد روغن، ۱ عدد رب، ۲ عدد ماکارونی، ۱ بسته حبوبات به ارزش هر بسته ۳۵۰ هزار تومان برشمرد و افزود: تمام مراحل تهّیه و توزیع و ذبح قربانی با رعایت کامل موارد بهداشتی انجام شده است.

مدیرمسئول کانون فرهنگی هنری مسجد نبی اکرم (ص) تبریز ضمن قدردانی و تجلیل صمیمانه از آنان که با دل پرمحبّت و دستانی گشاده و بخشنده همنوعان خود را چون خویش دوست دارند، خاطرنشان کرد: در حال تهیّه و آماده سازی برای اجرای مرحله نهم از رزمایش همدلی و یاری رسانی برای تعداد خانوده های بیشتری با کمک خیّرین و جهادگران کانون و مسجد هستیم.