برگزاری مسابقه کتابخوانی در کانون اصحاب الجنت روستای عنابلو
برگزاري مسابقه کتابخواني در کانون اصحاب الجنت روستاي عنابلو

برگزاری مسابقه کتابخوانی در کانون اصحاب الجنت روستای عنابلو

شيري، از برگزاري مسابقه کتابخواني همزمان با روز جوان، در کانون فرهنگي هنري اصحاب الجنت مسجد صاحب الزمان روستاي عنابلو شهرستان خداآفرين، خبر داد.
شناسه خبر : 26260 تاریخ انتشار : ۳ فروردين ۱۴۰۰ زمان انتشار : ۲۰:۱۰

به گزارش ستاد ارتباطات رسانه ای «فهما»  از استان آذربایجان شرقی، مهران شیری ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو و میمنت تقارن این عید باستانی با ایام مبارک ماه شعبان گفت: همزمان با فرا رسیدن روز جوان و ولادت حضرت علی اکبر(ع) مسابقه کتابخوانی به همت کانون برگزار می شود.

مدیر مسئول کانون فرهنگی هنری اصحاب الجنت مسجد صاحب الزمان روستای عنابلو، با اشاره به برگزاری کارگاه آموزشی قبل از ازدواج با هدف تبیین آموزه اسلامی به همت کانون در روستا ادامه داد: با توجه به اینکه در جامعه روستایی، سن ازدواج دختران به زیر 18 سال و در برخی موارد پایین تر از 15 سال کاهش یافته است و این امر نیز به سبب عدم آگاهی و رشد و بلوغ فکری دختران و عدم فرهنگ سازی مناسب موجب بروز مشکلاتی در زندگی این افراد می شود، برگزاری  چنین کاگاه هایی بسیار مورد توجه و نیاز می باشد.

وی افزود: علاوه بر این کارگاه، کارگاه پیشگیری از اعتیاد نیز در این روستا و روستاهای اطراف  با همکاری انجمن مهر فروزنده زندگی برگزار می شود.

این مدیر مسئول جوان، از اجرای برنامه های متنوع فرهنگی، ورزشی، عقیدتی و مذهبی در طول ایام سال خبر داد و عنوان کرد: برپایی مراسم و مسابقات طی دهه فجر، برگزاری مسابقه کتابخوانی به مناسبت میلاد امام علی(ع) و تجلیل از برگزیدگان، برگزاری کارگاه های آموزشی، برگزاری مسابقات ورزشی و تجلیل از حافظان قرآن در قالب طرح ایران قوی، اجرای مسابقه نقاشی به مناسبت 9 دی از جمله این برنامه ها می باشد.

وی با اشاره به محبوبیت سردار شهید قاسم سلیمانی در بین مردم خاطر نشان کرد: مسابقه پیامکی (معرفت نور) در قالب جمله ای در وصف سردار دلها به مناسبت اولین سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی 12 دی ماه برگزار و با استقبال فراوانی روبرو شد.

شیری همچنین از اجرای برنامه تجلیل و دیدار با خانواده شهدا در قالب طرح ملی سه شنبه های تکریم خبر داد.

جوان برگزیده جشنواره حضرت علی اکبر(س)، تصریح کرد: کانون فرهنگی هنری اصحاب الجنت در سال 95 تاسیس شده و تا اواخر سال گذشته تنها موفق به کسب 800 امتیاز شده بود که طی ماه های اخیر با تلاش بنده و اعضای کانون فرهنگی هنری این امتیاز به بیش از 8 هزار افزایش یافته است.

شیری همچنین از عدم فعالیت کتابخانه کانون به دلیل نبود قفسه کتاب خبر داد و افزود: با وجود چندین کارتن کتاب اهدایی در کانون، به دلیل نبود قفسه کتاب امکان استفاده ز این کتاب ها در این مکان فرهنگی وجود ندارد.

گفتنی است، روستای عنابلو در دهستان گرما دوز شهرستان خداآفرین قرار داد.

لازم به ذکر است، خداآفرین در شمال شرقی استان آذربایجان شرقی بین رشته کوه‌های جنگلی قره‌داغ و رشته کوه‌های قفقاز واقع شده تا اواخر سال 1389 یکی از بخش‌های شهرستان کلیبر ولی اکنون به شهرستان ارتقا یافته است که بیش از 30 مسجد در این شهرستان مجهز به کانون فرهنگی هنری می باشند.

همچنین برج شش ضلعی قارلوجه در کنار رود ارس، عمارت تاریخی آینالو و تفرجگاه آینالو، قصر وینق، پل خدا آفرین وقصر اینالو از اماکن دیدنی این شهرستان می باشد.