توزیع ۲۲۵ بسته معیشتی میان خانواده های کم درآمد در تبریز
توزيع ۲۲۵ بسته معيشتي ميان خانواده هاي کم درآمد در تبريز

توزیع ۲۲۵ بسته معیشتی میان خانواده های کم درآمد در تبریز

فعالان کانون فرهنگي هنري مسجد نبي اکرم (ص) تبريز، دوازدهمين مرحله کمک هاي مؤمنانه خود را همزمان با اعياد بزرگ شعبانيه و در سال جديد دربين خانواده هاي کم بضاعت اجرايي کردند.
شناسه خبر : 26391 تاریخ انتشار : ۱۵ فروردين ۱۴۰۰ زمان انتشار : ۰۹:۲۴

به گزارش ستاد ارتباطات رسانه ای «فهما» از استان آذربایجان شرقی، صالح رسولی اظهار داشت: در سال جدید و همزمان با اعیاد شعبانیه مرحله دوازدهم کمک های مومنانه به همت هیئت روضة العباس (ع) و کانون فرهنگی هنری مسجد نبی اکرم (ص) تبریز با ذبح قربانی دو رأس گوسفند به همراه تهیه و توزیع ۲۲۵ بسته مهربانی اجرایی شد.

مدیرمسئول کانون فرهنگی هنری مسجد نبی اکرم (ص) تبریز گفت: با شیوع بیماری کرونا هیئت رویکرد جدیدی را تجربه کرد، چنانکه علاوه بر برگزاری مراسمات مذهبی با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، تهیه و توزیع بسته‌های معیشتی در مناسب‌های مختلف یکی از مأموریت‌های اصلی هیئت است.

رسولی با اشاره به فرمان مقام معظم رهبری مبنی بر رزمایش همدلی و کمک‌های مومنانه در سال گذشته، اظهار کرد: طبق فرمایش ایشان امسال نیز در سال جدید و در ایام شعبانیه فعالان کانون و مسجد و هیئت دوازدهمین مرحله از کمک های مومنانه خود را با تهیه و توزیع ۲۲۵ بسته مهربانی دربین خانواده‌های کم برخورداری که توسط خادمان هیئت شناسایی شده، به عنوان هدیه هیئت همراه با بسته‌های شیرینی برای خانواده ها دراختیار این عزیزان  به صورت چراغ خاموش قرارگرفت.

وی با بیان این‌که هیئت تعطیل بردار نیست وکار جهادی همچنان تا نابودی کامل بیماری کرونا ادامه دارد،افزود: با توجه به شرایط فعلی شاید روش‌ها، قالب‌ها و ابزارها تغییر کند اما تعظیم شعائر حسینی تعطیل شدنی نیست.

رسولی ادامه داد: شرایط موجود می‌تواند برای هیئت یک فرصت باشد تا وجهه مردمی بودن آن بیشتر مشخص شود، در این مدت هیئت‌ها تعطیل نبودند بلکه با اهدای بسته‌های مومنانه متبرک به نام اهل بیت به فکر خانواده‌های کم برخوردار بودند.

وی برگزاری جشن اعیاد شعبانیه، برپایی ایستگاه صلواتی و مراسم نورافشانی به مناسبت نیمه شعبان،قربانی دو رأس گوسفند،آذین بندی فضای بیرونی مسجد، برگزاری جشن مبعث باحضور سخنرانان و مداحان اهل بیت عصمت و طهارت (ع) رااز دیگر برنامه های اجرایی کانون نام برد.

مدیرمسئول کانون فرهنگی هنری مسجد نبی اکرم (ص) تبریز ضمن تشکر و قدردانی ویژه از تمامی خیرین، فعالان مسجد، کانون، پایگاه، خادمان هیئت روضةالعباس (ع)،نمازگزاران و اهالی منطقه که این امور مهم با همکاری و مشارکت این بزرگواران میسر می شود، خاطرنشان کرد: امروز در سالگرد شروع بسته های معیشتی توسط هیئت روضة العباس مسجد نبی اکرم (ص) تبریز به همت خیرین محترم، مبلغ جمع آوری برای این امر مبارک به بیش از ۴۰۰ میلیون تومان فراتر رفت و امیدواریم که با همت مضاعف فعالان دراین زمینه، این راه مبارک ادامه یابد.